IBB Polonia Londyn zagrała w Lidze Mistrzów

Sobota, 3 Październik 2020
UK

Siatkarze londyńskiego IBB Polonia zagrali w Lidze Mistrzów. Odpadli, ale zaprezentowali się przyzwoicie, wygrywając seta przeciwko faworyzowanej drużynie z Serbii

Turniej toczył się we włoskim Trydencie. W ramach eliminacyjnej grupy F mistrzowie Anglii najpierw ulegli gospodarzom - Trentino Itas 0:3. W drugim przegrali 1:3 z serbską Vojvodiną Nowy Sad. Mimo porażek drużyna z Londynu nie ma czego się wstydzić. Wiadomo, że siatkówka w Wielkiej Brytanii nie stoi na wysokim poziomie. Tymczasem siatkarze IBB wygrali pierwszego seta w historii występów brytyjskich klubów w europejskich rozgrywkach.
Oba zespoły będą mogły zagrać w Pucharze CEV. Londyńczycy na pierwszy ogień spotkają się z czeskim Volejbal Brno. Awans z włoskiego turnieju uzyskał zespół Trentino.