Brązowy medal czwórki wioślarzy

Środa, 31 Lipiec 2024

Polska czwórka podwójna wioślarzy wywalczyła brązowy medal igrzysk w Paryżu. Zwyciężyli Holendrzy, drudzy byli Włosi. To trzeci medal Polaków na tych igrzyskach. Na razie mają srebrny i dwa brązowe.

Z występem wioślarzy od początku igrzysk wiązano dużo nadzieje. Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański up są mistrzami świata z Racić (2022) i Europy z Bledu (2023). W ubiegłorocznych mistrzostwach globu w Belgradzie wywalczyli brąz. Wszyscy są doświadczonymi zawodnikami. Na igrzyskach w Paryżu startowali tylko w jednym wyścigu i awansowali z drugiego miejsca bezpośrednio do finału.
Biało-czerwoni na półmetku finału byli na trzeciej pozycji, a później zaatakowali włoską osadę, którą zdołali wyprzedzić. Jednak na ostatnich metrach to zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego zwiększyli tempo i odzyskali drugie miejsce. Różnica między tymi osadami na mecie wyniosła 0,19 s. Holendrzy byli szybsi od Włochów o 0,40 s. Na czwartym miejscu dopłynęli Brytyjczycy.